Terör hesaplaşması masum insan kanı dökmeye devam ediyor…

2548

New York, İstanbul ve Madrid’den sonra El Kaide bu kez Londra’da giriştiği terör eylemi sonucu onlarca insanın ölümüne, bine yakın insanın da yaralanmasına neden oldu. Bu eylemlerin hiçbir haklı nedeni olamaz. Kirli bir oyuna dönüşen bu terör hesaplaşmasının bedelini her zaman olduğu gibi masum insanlar canlarıyla ödediler.

Emperyalist ülkelerin tüm dünyada sergilediği savaş, şiddet ve işgal politikalarına karşın barıştan yana insanların direnişi sürerken, bu akıl almaz terör oyunu sadece masum insanların ölümüne neden olmakla kalmıyor, barış umutlarını ve eylemlerini de vurarak, savaşın, işgalin ve terörün sürmesine neden oluyor.

ÖDP olarak bu kirli terörist oyunun aracı haline dönüşen, savaş ve işgalcilerin ekmeğine yağ süren EL Kaide örgütünü ve onun gerçekleştirdiği eylemleri kınıyoruz. Bu eylemlerin bir an önce sona ermesi savaş ve işgal senaryolarına meşruiyet kazandırmaya çalışan başta ABD emperyalizmi olmak üzere bütün emperyalistlerin oyununu bozacaktır.

ÖDP, bir kez daha, barıştan yana olan tüm insanları teröre, savaşa ve işgale karşı daha dirençli, daha mücadeleci tavır almaya çağırıyor. Terör kurbanı masum insanların ailelerinin acısını paylaşıyoruz.

Hayri Kozanoğlu
Genel Başkan
8 Temmuz 2005