SURİYE`DE EMPERYALİST MÜDAHALEYE HAYIR 26 ŞUBAT’TA HATAY’DA BULUŞUYORUZ

1415

Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren ABD, Libya’nın ardından şimdi de ‘Libya Modeli’ ile Suriye’ye müdahalenin taşlarını döşüyor.

AKP iktidarı emperyalizme işbirliği içerisinde bölgesel bir savaşa doğru gelişecek olan müdahale sürecinin içerisinde aktif bir rol üstleniyor.

Ortadoğu`da emperyalist açık işgaller ve içerden müdahaleler ile birlikte gelişmelerin yönü Irak`ta olduğu gibi büyük bir yıkım, ölüm ve kandır.

Ortadoğu`da şimdiye kadar diktatörlükler eliyle halkları sömüren emperyalistler şimdi de halkları diktatörlerden kurtaran kahramanlığa soyunmaktadır! Türkiye`yi bir açık hava hapishanesine dönüştüren Tayyip Erdoğan, Ortadoğu`nun diktatörlerine demokrasi dersi vermektedir!

Suriye ve Ortadoğu halklarının gerçek özgürlüğü, emperyalizme ve sömürücü diktatörlere karşı kendi özgücüyle sürdürdüğü mücadelelerinin eseri olacaktır.

Şimdi gün, emperyalist müdahaleye AKP`nin işbirlikçi politikalarına karşı bağımsız Türkiye mücadelesini yükselterek Ortadoğu halklarıyla dayanışmayı büyütmenin zamanıdır.

Bu anlayışla, Özgürlük ve Dayanışma Partisi olarak, 26 Şubat Pazar günü Hatay`da ‘Suriye`ye Emperyalist Müdahaleye Hayır` bölge mitingi gerçekleştiriyoruz.

Genel Başkanımız Alper Taş ve Genel Başkan Yardımcılarımız da katılacağı miting, Hatay Uğur Mumcu Meydanı`nda saat 14:00`de başlayacaktır. Mitingin ardından sanatçı dostlarımız konser verecektir.

Basına ve kamuoyuna duyurulur.

Haydar İlker
Genel Başkan Yardımcısı
24.02.2012