"Söz,Yetki, Karar Mazgirt Halkına!"

1590

Dersim’in Mazgirt ilçesinde ÖDP ve DHF’nin ortak oluşturduğu seçim birlikteliğinin seçim bürosu açılışı uzun bir araba konvoyu sonrası gerçekleştirildi.

‘Söz, Yetki, Karar Mazgirt Halkına’  çağrısıyla sürdürülen çalışmalar kapsamında gerçekleştirilen büro açılışına Dersim Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ali Tacer ve Hozat, Ovacık Bağımsız Belediye Başkan adayları ve çok sayıda Mazgirt’li katıldı.

ÖDP Mazgirt Belediye Başkan adayı ve mevcut belediye başkanı olan Tekin Türkel seçim bürosu açılış konuşmasında 5 yıllık çalışmalarını halka aktarırken, konuşmasını şöyle sürdürdü: ‘ Tüm zorluklara, imkânsızlıklara karşın geçtiğimiz dönem başka bir Mazgirt’i mümkün kılmaya çalıştık. Halk meclisleri kanalıyla Mazgirt’in sorunlarına çözümler geliştirmeye çalıştık. Şimdi ‘söz, yetki, karar Mazgirt halkına’ anlayışıyla Terzi Fikri’lerin Fatsa’sı gibi bir Mazgirt’i yaratmak için Mazgirt halkından desteklerini bekliyoruz’ dedi.

ÖDP adına konuşan Parti Meclisi üyesi Ozan Sürer ise konuşmasında ‘Terzi Fikri’lerin Fatsa’daki çağrısını Mazgirt’te taşımak isteyen, Hüseyin Cevahir’in hemşerilerine selam olsun. Halkın kendi demokratik kanalları aracılığıyla bir yerel yönetim anlayışını Hopa’da, Defne’de, Arsuz’da, Narlıdere’de gerçek kılmak isteyen çabalarla Mazgirt’in birlikteliğini yakalamalıyız. Baskı ve sömürüye dayanan politikalarını AKP önümüzdeki yerel seçimlere taşımak istiyor. Yolsuzluk, hırsızlık ve yağmacılık düzeni karşısında halkı, doğayı ve dayanışmayı esas olan bir yerel yönetimi Mazgirt’te önümüzdeki dönemde sürdürmek için artık daha fazla nedenimiz var. Devrimcilerin, sosyalistlerin döneminin kapandığını söyleyen fikirlerin artık döneminin kapandığı bir dönemden geçiyoruz. Gezi direnişiyle birlikte AKP’nin zorbalık düzeni karşısında sokakların gelecek için temel mücadele alanları olduğu görünmüş oldu. Şimdi bu çürümüşlük karşısında Gezi’de açığa çıkan anlayışı yerel yönetimlere taşımalıyız’.
DHF temsilcisinin konuşmasıyla etkinlik sona erdi.