Saldırıda Yaşamını Yitirenleri Karanfillerle Andık

1524

Özgürlük ve Dayanışma Partisi İstanbul il Örgütü, İstiklal Caddesi üzerinde gerçekleşen ve 4 kişinin ölümüne neden olan canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenleri karanfillerle andı.

ÖDP üyeleri, “Katliamı ve arkasındaki karanlık zihniyeti lanetliyoruz”, “Korkmuyoruz! Katillerden ve destekçilerinden hesap soracağız” dövizleri taşıyarak olayın yaşandığı yere kırmızı karanfil bıraktı.

taksim5 taksim4 taksim2 taksim1 taksim3

Saldırıyı kınayarak konuşmasına başlayan ÖDP İstanbul İl Yönetim Meclisi Üyesi Emrah Tuzci, “İnsanlarımızı sokak ortasında katleden bu insanlık ve halk düşmanı karanlık zihniyete karşı duracağız. Bu alçak saldırı günlerdir yapılan uyarılara rağmen yaşanmıştır. AKP iktidarı bu saldırı uyarılarını dikkate almak yerine, art niyet olarak değerlendirmiştir. İstanbul Valiliği, tedbir almak yerine saldırı uyarısı yapan konsolosluklara laf atmayı marifet bilmiştir” dedi.

Ülkenin Ortadoğu’daki kanlı iç savaşın parçası haline getirildiğini, içeride-dışarıda savaşla iktidarını sürdürmeye çalışan Erdoğan ve AKP iktidarının artık hesap vermesi gerektiğini söyleyen Tuzci, “Halkımızı katleden bombaların sahipleri bu ülkeye kan ve kaos dışında hiçbir şey vadetmiyor. Ülkemizi Suriyelileştiren, etnik ve mezhepsel çatışmaya sürükleyen, emperyalist merkezlerin Ortadoğu’daki kanlı oyununun alanlarından birisi haline getiren tüm güçlere kararlılıkla karşı duracağız” ifadesini kullandı.