Rize’de cenazede Erdoğan’ı protesto ettiler, tutuklandılar!

1600
Rize’de cenazede Erdoğan’ı protesto ettiler, tutuklandılar!

Ankara’daki bombalı saldırıda katledilen Rize’nin Pazar ilçesinden Osman Turan Bozacı’nın cenazesinde atılan sloganlar nedeniyle dün iki kişi tutuklandı. Üç gün önce gerçekleştirilen cenaze töreninin ardından önceki gün yıldırım hızıyla açılan ‘cumhurbaşkanına hakaret’ soruşturması kapsamında dün ifadesi alınan Behçet Ertaş ve Tugay Köse, savcılık tarafından tutuklama talebi ile nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi mahkeme ise Ertaş ve Köse’yi tutukladı.

Behçet Ertaş, mahkeme öncesi BirGün’e konuşarak “‘Hırsız katil’ dediniz, hakaret ettiniz diye suçluyorlar bizi. Biz o gün binlerce insan ne dediyse onu dedik. İnsanlar çok tepki göstermesin diye şimdilik sadece iki kişiye soruşturma açarak gözdağı veriyorlar ama o gün katliamı protesto eden pek çok kişise soruşturma açılacağı izlenimi edindik. Burada bir acımız var, insanlar tepki göstermesin mi?” demişti. Ankara’da onlarca kişi ölmüşken yaralıların gazlandığını gördükten sonra kendisinin de tutuklanmasının artık şaşırtmayacağını ifade eden Ertaş, “Bundan böyle halk olarak bu gidişe dur demenin yollarını bulmamız lazım” diye konuşmuştu.

*Sağlık Kontrolünden sonra, Kalkandere Cezevine gönderilirken.


AİLELERDEN DAYANIŞMA
Ankara’daki bombalı saldırıda katledilen Rize Pazar’lı Osman Turan Bozacı’nın ailesi, aynı saldırıda yaşamını yitiren Elif Kanlıoğlu’nun Artvin’in Arhavi ilçesindeki ailesine başsağlığı ve dayanışma ziyareti gerçekleştirdi.

Osman Turan Bozacı’nın oğlu Çağlayan Bozacı, Elif Kanlıoğlu’nun ailesine “Bundan sonra biz sizin de çocuklarınızız” derken Elif’in babası Ümit Kanlıoğlu da “Ben de sizin babanızım bundan sonra” diye cevap verdi. Elif’in annesi Öznur Kanlıoğlu da “Başımız dik olacak çocuklar, yıldırmaya çalışsalar da bizim başımız dik. Kızım nasıl yetiştirdiysek öyle yaşadı, kendisiyle gurur duyuyorum” dedi.