Kırşehir'de Dükkanları Yakılan Esnafları ve HDP'yi Ziyaret Ettik

1538

ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş, MYK Üyesi Pelin Bektaş, Hasan Hayır ve Kırşehir İl yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, 8 Eylül akşamı Kırşehir’de faşist saldırıya uğrayan esnafları ve HDP İl Örgütünü ziyaret etti.

Esnaf ziyaretlerinin ardından, yakılan Gül Kitapevi’ne gidilerek, Redaksiyon Dergi Kitaplığından kitaplar dayanışma için bırakıldı.

4 3 2 1

Alper Taş, burada yaptığı açıklamada, “Saray, Türkiye’yi bir yangın yerine dönüştürdü. Kendi ikbali için insanlarımızı ölüme sürüklüyor. Bu savaşın nedenini herkes biliyor. Saray, savaşla birliket sokaklara kendi kontrolündeki faşistleri de sürdü. Birlikte yaşamımıza, kardeşliğimize saldırdılar. Bizler, sarajın savaşına karşı barışı, kardeşliği savunmaya devam edeceğiz. Birlikte yaşamımızı, barışı birlikte tesis edeceğiz. Buradan sesleniyoruz, kardeşliğimize dokunmayın, insanlara dokunmayın. Kitapları yakarak, dükkanları basarak, parti binalarını ateşe vererek de kendinizi kurtaramazsanız. Buradayız. Birlikte yaşam ve kardeşlik için buradayız.’ dedi.