Kavgasını ve Değerlerini Geleceğe Taşıyacağız

4091

Devrimci Yol’un önder kadrolarından Nasuh Mitap’ın hayatını kaybetmesinin ardından Özgürlük Dayanışma Partisi bir açıklama yayınlayarak “Zorbaların, sömürücülerin iktidarına karşı Türkiye’yi Nasuh Mitap’ların yolundan yürüyerek yeniden kuracağız. Ona sözümüzdür, kavga bayrağını hep daha ileri taşıyacağız” dedi.

Açıklama şöyle;

Bir Devrimci Önderi Kaybettik
Kavgasını Ve Değerlerini Geleceğe Taşıyacağız

Türkiye devrimci hareketinin önderlerinden, Devrimci Yol hareketinin kurucu liderlerinden Nasuh Mitap’ı kaybettik. Tüm halkımızın başı sağolsun.
Yaşamı zulme karşı kavgayla geçen Nasuh Mitap’ı yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle kaybettik.

Umutlu, kararlı, dirençli ve zorlu bir yolda yürüdü.

12 Mart faşizmine karşı direnenlerdendi. 12 Mart sonrasında yaşanan baskı ortamı içerisinde devrimci hareketin yeniden filizlenmesinde önemli rol oynadı.

Devrimci gençliğin Nasuh abi’siydi. Devrimci Yol hareketinin kuruluşu ve gelişimi içerisinde öncelikle rol oynayan, önder kadrolarından birisiydi.

12 Eylül faşist cuntasının zindanlarında inançları ve yaratılan güzel değerler için direndi.
Kan deryasına döndürülmek istenen karanlığı içinde pek çok güzelliğin yeşertilmesi için fedakarca, kendini hiç sakınmadan mücadele edenlerdendi.

Yıldızlı yumruklu kavgasının, sevdasının bayrağını ömrü boyunca onurla, başı dik taşıdı.

Bizlere büyük bir sorumluluk ve yaratılmış onca güzel değer bırakarak yıldızlaşıyor şimdi Nasuh abi.

O, emekçi halkın mutluluğu ve ülkemizin bağımsız ve özgür geleceği için mücadele etti. Kavgasını bir an olsun geri durmadan sürdürme sorumluluğu artık tüm devrimcilerindir.

Şimdi, Nasuh abi’yi ona yakışır bir biçimde, sonsuzluğa uğurlamak için hazırlanıyoruz. 6 Kasım Perşembe günü, 09.30’da İstanbul özel Gazi Osmanpaşa Hastanesi önünde buluşalım.

Zorbaların, sömürücülerin iktidarına karşı Türkiye’yi Nasuh Mitap’ların yolundan yürüyerek yeniden kuracağız. Ona sözümüzdür, kavga bayrağını hep daha ileri taşıyacağız.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi