HOPA TUTUKLAMALARI SÜRÜYOR

1446

Medyadan polise ve yargıya uzanan ‘f tipi örgütlenme’ toplumsal muhalefeti ‘terörizmle’ özdeşleştirmek için her tür demokratik eylemi ‘terör eylemi’ ilan etmeye çalışmaktadır.

Hopa eylemleri sonrası başlatılan ‘cadı avı` sürüyor. Bu haftanın bilançosu İstanbul`da ev baskınları, Ankara`da tutuklama.

Adana`da ailesinin yanında göz altına alınarak Ankara`ya getirilen arkadaşımız Eda Dişkaya tutuklanarak Sincan F Tipi cezaevine gönderildi. Böylece Ankara`da yapılan eylemde tutuklananların sayısı 21 oldu.

Hopa tutuklamaları AKP`nin toplumsal muhalefetle ‘hesaplaşma` operasyonudur. Bu yolla toplumsal muhalefet sindirilmeye çalışılmaktadır.  Medyadan polise ve yargıya uzanan ‘f tipi örgütlenme` toplumsal muhalefeti ‘terörizmle` özdeşleştirmek için her tür demokratik eylemi ‘terör eylemi` ilan etmeye çalışmaktadır.

Bilinmelidir ki, Metin Lokumcu`ya sahip çıkmak, onun ‘çevresi` olmak bir onurdur. Hopa halkının isyanı ve ülkenin dört bir yanındaki eylemlerde yükselen ses haklıdır. Bu sesle sokakları doldurmaya devam edeceğiz.

Önder İşleyen
Genel Başkan Yardımcısı
16.07.2011