HAYIR DAHA BİTMEDİ! REFERANDUM SONUÇLARI YOK SAYILMALIDIR

4153

Devletin tüm imkanlarının Evet için seferber edildiği, Kaymakam’dan İmam’a kamu görevlilerinin Evet için çalıştığı adaletsiz bir referandum süreci yaşandı. HAYIR’ın sesi OHAL baskılarıyla kısılmaya, halk korku ve tehditle teslim alınmaya çalışıldı.

Tüm bunlara rağmen HAYIR diyen milyonlar dün bir tarih yazdı. Bu koşullar içinde olağanüstü bir şey başararak memleketin kaderine her koşulda sahip çıkacağını gösterdi.

Günün sonunda kazanan Halkın HAYIR’ı oldu! HALKIN kendi imkanlarıyla, dayanışma ve sevgiyle büyüttüğü HAYIR, Evet devletini yendi!

HAYIR sokakta kazandı! Ama yalnızca sokakta kazanmadı, sandıkta da kazandı! Ancak, referandum boyunca Meclis oylamasından başlayarak her tür hileye başvuran iktidar sandık sonuçlarına da müdahale etmiştir!

AKP’nin başvurusu sonucunda, YSK’nın ‘mühürsüz oy pusulalarını geçerli’ sayan kararı, Referandumu gayri meşru hale getirmiştir. Kanun hükmü YSK tarafından fiilen değiştirilmiş, YSK, Anadolu Ajansının fiilen ilan ettiği sonuçları resmileştirme görevini üstlenmiştir!

Baştan adaletsiz, hukuksuz ve hileli olan bu referandum tüm sonuçlarıyla birlikte yok sayılmalıdır! Halkın, sandıklara yansıyan demokratik iradesi bu anayasa değişikliğini kabul etmemiştir ve YSK bu demokratik iradeyi gasp etmektedir!

Şikeyle ilan edilen yüzde 51 oyla bir anayasa değişikliği siyasi olarak da meşru değildir. Ülkenin en az yarısının karşı çıktığı bir anayasa ile ülkenin yönetilmesi mümkün değildir, doğru da değildir.

Anlaşılıyor ki, Erdoğan ve AKP, el çabukluğuyla sonucu ilan edip, ‘Atı alıp Üsküdar’ı geçmenin’ derdindedir! At üstünde pek de marifetli olmadığını bildiğimiz Erdoğan bu hızla aynı akıbeti bir kez daha yaşamaktan kurtulamayacaktır! Bu yoldan geri dönülmeli, hileli seçimler yok sayılmalıdır!

Özgürlük ve Dayanışma Partisi, her koşulda hep beraber büyüttüğümüz HAYIR’a sonuna kadar sahip çıkacaktır.

Başkanlar Kurulu