HALKIMIZIN BAŞI SAĞ OLSUN

4078

Afyon’da yaşanan patlama sonucunda 25 asker hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenlerin ailelerine baş sağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Gençlerimizin her gün birer birer, onar onar öldüğü büyük bir mezarlıkta yaşıyoruz sanki.  Ölümün sıradanlaştığı, istatistiğe dönüştüğü yerde, ölüm, hayatı esir almış demektir.  Marifet şimdi şehadeti kutsayan nutuklar atmak değil, ölümün acısını yaşamak ve yasını tutarken, sorumluların kendini unutturmasına engel olmaktır.

İktidar, bu patlamanın neden meydana geldiğini bütün açıklığıyla derhal ortaya çıkarmalıdır. Ülkenin her köşesinde sermayenin kar hırsına bağlı meydana gelen iş kazaları kışlaların da bir gerçeği durumundadır. 2010 başından 2012 Haziran`a kadar kışlalarda toplam 252 asker ölümü gerçekleşmiştir. Neredeyse her gün çatışmalarda ölen ‘birkaç Mehmet` bu tablonun dışındadır. Fabrikada, kışlada kazanan devlet ve sermaye, ölen yoksullardan başkası değildir.

Artık her güne yeni ölümlerle uyanmak istemiyoruz. Hayata daha sıkı tutunmak için, savaşa, kazaya, denetimsizliğe ‘kader` diyen sorumsuz ve klişe siyaset anlayışını reddetmek zorundayız.

Halkımızın başı sağ olsun.

Alper Taş                               Bilge Seçkin Çetinkaya
Eş Genel Başkan                    Eş Genel Başkan