Eş Genel Başkanlarımız Özgecan'ın Ailesini Ziyaret Etti

1545

ÖDP Eş Genel Başkanları Bilge Seçkin Çetinkaya ve Alper Taş, Mersin’de katledilen Özgecan Aslan’ın ailesini ziyaret etti.

ÖDP Mersin İl Binası önünde buluşan ÖDP’liler, Özgecan’ın evine kadar sessiz yürüyüş gerçekleştirdi. Avukatların da katıldığı yürüyüş sonrası ailenin avukatı ile görüşüldü.

6

ÖDP Eş Genel Başkanı Bilge Seçkin Çetinkaya, Özgecan için açılan deftere, “Bu ülkede bir tek kadın yok ki çocukluğundan ömrünün sonuna Özgecan’ın başına getirilenlerin bir tanesini yaşamamış, taciz edilmemiş, tecavüzün sınırından kendini sıyırmamış, şiddete uğramamış olsun. Kendim dahil. Hepimize, bütün kadınlara görülen bu tehdit Özgecan’ın canına mal oldu. İyi hal, tahrik indirimlerinin yapılmamasını istiyoruz. Ellerinizi üzerimizden çekin” yazdı.

5

Daha sonra ÖDP Mersin İl Başkanlığı’nda açıklama yapan Çetinkaya, “Eminim Özgecan’in acısını ruhunda, yüreğinde hissetmeye tek kadın yoktur. Özgecan’ın katilleri yalnız o levyeyi vuran el değil, kadınların hayatını değersizleştiren kürsülerden küfreden siyasetçilerdir. Biz Özgecan’ı ve bütün katledilen kadınları unutmayacağız. Bir kez daha söylüyoruz. Yasta değil isyandayız” diye konuştu.

3     124