DEVLET GERZE’DE KÖYLERİ YAKIYOR

1552

Gerze halkının hayatını ortaya koyarak yürüttüğü direnişe seyirci kalmayacağız. Ülkemizin her yerinde Gerze halkı ile dayanışma içerisinde olacağız. Gerze halkının yalnız olmadığını göstereceğiz.

Sinop‘un Gerze ilçesinde, hukuksuz bir şekilde yapılmaya çalışılan Termik Santrale karşı nöbet tutan halka jandarma ve polis saldırdı. Polis ve jandarmanın saldırısı sonucunda atılan gaz bombaları köyde pek çok noktada orman yangını çıkmasına yol açtı.

Anadolu Grubu tarafından yapılmak istenen Termik Santral ile ilgili olarak hukuki süreç bile daha tamamlanmadan, polis-jandarma işbirliği ile hukuksuzluk dayatılmaktadır. Gerze‘de yaşanan saldırı AKP iktidarının halka yönelik sürdürdüğü savaşın bir parçasıdır. Gerze‘de yaşananlar Hopa‘nın devamıdır.

Gerze‘nin köylerini, ormanlarını gaza boğarak sürdürülen bu saldırıyı kınıyoruz.

AKP iktidarı ülkenin bütün yer altı ve yer üstü zenginliklerini sermayeye peşkeş çekmek için polis-jandarma zorbalığı ile açmaya çalıştığı yolları kapatmaya devam edeceğiz. Gerze halkının hayatını ortaya koyarak yürüttüğü direnişe seyirci kalmayacağız. Ülkemizin her yerinde Gerze halkı ile dayanışma içerisinde olacağız. Gerze halkının yalnız olmadığını göstereceğiz.

Paranın saltanatına, AKP iktidarının yağmacı anlayışına karşı yaşamı savunmaya devam edeceğiz.

Önder İşleyen
Genel Başkan Yardımcısı