Cerattepe’de bu hafta nöbet ÖDP’nin

1761

Artvin’de 21 Haziran günü başlayan ve 9.ayına giren Cerattepe nöbetleri, kış aylarının olumsuz hava koşullarına rağmen kesintisiz olarak devam ederken bu hafta nöbeti ÖDP Artvin İl Örgütü üstlendi.

Yeşil Artvin Derneğinin çatısı altında sürdürülen nöbetler siyasi partilerden STK’lara köy derneklerinden taraftar gruplarına kadar oldukça geniş bir topluluk üzerinden idame ettiriliyor. Artvin’de ilçe kongrelerini tamamlayan ve geçtiğimiz hafta il kongresini de gerçekleştiren Özgürlük ve Dayanışma partisi Artvin İl Örgütü, Cerattepe’de bu hafta boyunca nöbette olacak.

Ardanuç, Hopa, Şavşat, Borçka ve Merkez ilçe örgütlerinin dönüşümlü olarak tutacağı nöbetlerle ÖDP, Cerattepe direnişine desteğini sürdürecek. Konuyla ilgili konuşan ÖDP Merkez İlçe Başkanı Kamil Güven “20 yılı aşkındır devam eden maden mücadelesinde, sürecin başından beri partimizin üyeleriyle birlikte Yeşil Artvin Derneğinin yanında olduk. Yaşam alanlarımızı yağmacılara teslim etmemek için birleşik mücadelemizi sonuna kadar sürdürmemiz gerektiğinin farkındayız. Bu konuda üzerimize düşen ne varsa yapmaya devam edeceğiz. ÖDP kuruluşundan bugüne dek doğanın ranta açılıp sömürülmesine karşı çıkmıştır. Pazartesi gününden itibaren bu hafta içi, ilçe örgütlerimizle birlikte tüm gün nöbette olacağız. Efkarlı dağlarımızı yalnız bırakmayacağız.” şeklinde ifade etti.