Bahadırımızı Aramızdan Aldılar

1435

ÖDP ve Birleşik Haziran Hareketi üyesi Öğretmen Bahadır Grammeşin Kadıköy’de uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaşamını yitirdi.

31 yaşında olan ve İstanbul’da yaşayan Bahadır Grammeşin, özel bir rehabilitasyon merkezinde eğitim görevlisi olarak çalışıyordu. Grammeşin ayrıca Eğitim Sen’e de üyeydi.  BirGün dostu Bahadır Grammeşin’in uğradığı saldırı ile ilgili Kadiköy Çarşı Khalkedon Meydanı’nda bir basın açıklaması yapıldı.

1076838_620x410 images

Bahadır Grammeşin yoldaşlarının omuzunda son yolculuğuna uğurlandı
İstanbul Kadıköy’de önceki gece kadınları taciz eden bir gruba karşı çıktığı için tacizciler ve kalabalık grubun saldırısı sırasında bıçaklanarak katledilen Bahadır Grammeşin, Edirne’de son yolculuğuna uğurlandı.

İstanbul’dan alınan cenaze büyük bir araç konvoyuyla öğle saatlerine doğru yola çıktı. Grammeşin’in cenazesine ÖDP, Birleşik Haziran Hareketi, Devrimci Hareket, HDP, HTKP, Halkevi, KESK, TMMOB, KP ve FKF’den arkadaşları ve yoldaşları katıldı.

bahadir-grammesin-arkadaslarinin-omuzlarinda-ugurlandi-54411

Öğleden sonra konvoy eşliğinde Edirne’ye getirilen Grammeşin’in cenazesi, ÖDP Edirne İl Binasının önüne getirildi. Burada ÖDP PM’den Onur Kılıç, Bahadır için yaptığı konuşmasında hesabın sorulacağını kaydetti. Grammeşin’in naaşı, yoldaşlarının omuzları arasında defnedilmek üzere yola çıkarıldı. Yoldaşlarının sloganlarla son yolculuğunda eşlik ettiği Grammeşin, toprağa verildi.

Haziran’dan Bahadır Grammeşin için açıklama
Birleşik Haziran Hareketi, İstanbul Kadıköy’de bıçaklı saldırıya uğrayarak yaşamını yitiren ÖDP ve Birleşik Haziran Hareketi Sarıyer Meclisi üyesi Bahadır Grammeşin için açıklaması yaparak, “Bu olayın son zamanlarda gerek toplumsal olaylarda, gerek tekil örneklerle siyasi iktidarın tetiklediği toplumsal gerilim ve şiddetten bağımsız olmadığını biliyoruz” dedi.

31 yaşındaki Grammeşin öldürüldüğü saldırının takipçisi olacağını belirten Birleşik Haziran Hareketi açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bahadır Grammeşin kardeşimizi ve yoldaşımızı elim bir olay neticesinde kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz.

Bahadır, Kadıköy’de sokakta bıçaklanarak öldürüldü. Biz bu olayın son zamanlarda gerek toplumsal olaylarda, eylemlerde, gerek tekil örneklerde siyasi iktidarın tetiklediği toplumsal gerilim ve şiddetten bağımsız olmadığını biliyoruz.

Bahadır kardeşimizi yıldızlara uğurlarken konunun hukuki, siyasi, toplumsal her anlamda takipçisi olacağımızı ve Birleşik Haziran Hareketi olarak muhakkak açıklığa kavuşturacağımızı ilan ediyoruz.

Bahadır kardeşimizin ailesine ve dostlarına sabır diliyoruz. Hepimizin başı sağ olsun.”