ACIMIZI BİR BARIŞ ÇIĞLIĞINA DÖNÜŞTÜRMEKTEN BAŞKA ÇARE YOKTUR

1394

Diyarbakır-Silvan`da çatışmada yaşamını yitiren yoksul emekçi çocuklarını, gençlerimizi sevgiyle anıyoruz. Ailelerine baş sağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Diyarbakır Silvan‘da sıkılan kurşunlar barışa, kardeşliğe, Kürt sorununun demokratik çözümüne sıkılmış kurşunlardır. Barışın, kardeşliğin başı sağ olsun.

‘Artık Yeter` diyeli çok oldu, söylenmesi gereken her şey çoktan söylendi. Şimdi elbette herkes yine konuşacak; kimi kan kusacak kimi hesap sorma naraları atacak! Ve biliyoruz ki Türk-Kürt analar ayrı dillerden aynı ağıtları yakacak. Şimdi bu acıyı bir barış çığlığına, bir barış çağrısına dönüştürmekten başka bir yolumuz, başka bir çaremiz yoktur.

Barışçıl ve demokratik çözüm için somut adımların atılmaması şiddet ve ölümlerin sürmesine neden olmaktadır. Ölümler barış umudunu tüketmekte, halkların kalbinde onarılmaz yaraları derinleştirmektedir.

Barış, kardeşlik ve demokratik çözüm sözleri de anlamını yitirmeden hemen şimdi siyasi-askeri operasyonlara son verilmeli; PKK silahları susturmalıdır.

Gencecik bedenler artık toprağa düşmesin, kimse gücünü genç bedenlere saplanan kurşunlarla ispata kalkışmasın. Şimdi ya hep birlikte kardeşliği kazanacağız ya da hep birlikte kaybedeceğiz.

Alper TAŞ
Genel Başkan
15.07.2011