20 Yıllık AŞK

2324
bir yaprak düşer, bir ince dal kırılır yüreğimde. bir rüzgar eser inceden inceye… çarpar yüreğim, yüreğim yeniden… bir aşk bir sevda yeniden yeniden… güneşin saçları gelecek diye yola düşeli 20 yıl oldu.
bir aşkı biriktirdik biz. bir devrimciyi yöneten büyük aşk duygularıdır sözündeki içten bir devrimcilikle kucakladık tarihimizi ve geleceği. yanlışlar da yaptık. yanlışlarımızdan kaçmayan aynalar olduk birbirimize. yanlışlarımızı ve yanılgılarımızı da biriktirdik. yanlışları ve yanılgıları biriktirmektir aşk, yanlışlardan ve yanılgılardan doğruları doğurtmaktır devrim diyebildiğimiz için biz biz olmaya, biz kalmaya devam ettik.
20g 20
ne güzel şeydir bu karanlığın ortasında sevmek seni, aşkla, tutkuyla bağlanmak sana diyebildik. bazen gözlerimiz dolu dolu… bazen yumruklarımız yıldızlar gibi göklerde… günü geldi acı içinde çığlık çığlığa… günü geldi yıkıntılar arasında inatla… günü geldi neşeyle… ama daima umutla ve kesintisiz yürüdük bu yolda.
üzerine güneşi iliştirdiğimiz bayrağımız fırtınalardan, kavgalardan, umutlardan ve acılardan geliyor. o yüzden belki yaralı berelidir de ama sarsılmaz inancın kaynağı kalbimizde ve bilincimizde bir şafak vaktinin müjdecisi olarak dalgalanır hala…
ve elbet dalgalanacaktır bu rüzgarlarda ve fikrimiz bu şafaklarda dolaşacaktır her zaman. yitirdiğimiz ne varsa onlarla birlikte, kardeşlerimiz için kardeşlerimiz adına… Fikrimiz, Veyselimiz, Mahirimiz, Ulaşımız, Sinanımız, Bahadırımız adına, onlarla birlikte yürüyecektir bu güneşin ve yıldızların çocukları.
avuçlarımızda saklı insanlığın kayıp düşü, yeryüzü kaplayan bu karanlığın orta yerinde parlayacaktır birdaha… kimse sanmasın ki bu devran böyle sürüp gidecektir… gelen günler bizim günlerimizdir… yakınlaşan çağ bizim çağımızdır… 20 yılımızda olanca inadımızla … 77’nin… Fatsa’nın… Tariş’in… Mahir’in…Che’nin…Fidel’in çağrısıyla devrim yeniden sosyalizm yeniden…
yaşasın özgürlük yaşasın dayanışma