ZULÜM İLE ABAT OLANIN SONU BERBAT OLUR

1711

AKP, 1 Mayıs’ta ülkeye nasıl bir gelecek vaat ettiğini İstanbul’da gösterdi.

AKP Türkiye’si kapatılan yollar, yerde sürüklenen işçiler, polis bariyerleri, TOMA’lar, köpeğe dahi tekme atan bir zalimlikten ibarettir.

İstanbul’da yaşanan bu şiddeti kınıyoruz. Demokratik ve yasal hakkını kullandığı için gözaltına alınan herkes serbest bırakılmalıdır.

Erdoğan tüm bu yaşananların baş sorumlusudur.

Uluslararası ve yerel mahkemelerin kararına rağmen, hukuksuz bir biçimde Taksim’i halkı kapatma talimatı da dünkü saldırı talimatı da doğrudan Erdoğan tarafından verilmektedir.

Görülüyor ki Erdoğan ‘kaos çıkaracaklar’ söylemi altında, bir kaos planı devreye sokmaktadır. Zayıflayan iktidarını sürdürebilmek için tüm yolları denemektedir.

Erdoğan’ın sevdiği bir sözdür, ‘zulüm ile abat olanın sonu berbat olur’. İşte bugün Erdoğan ve AKP iktidarının durumu budur, berbattır.

AKP’nin miadı dolmuştur. Bu korku ve öfkelerinin nedeni de budur. Ancak ne zalimlikleri ne sopaları ne Tomaları halkın yükselen HAZİRAN kavgasını ve direnişini bastırmaya yetmeyecektir.

AKP ve Erdoğan seçimler öncesi ve sonrasında ülkeyi sürüklemek istediği kaos karşısında tüm demokratik muhalefet güçlerinin dayanışmasını güçlendirerek hesaplarını boşa çıkaracağız.

Şunu biliyoruz ki bu ülkenin direnenleri Erdoğan gibi nicelerini gördü. Hiçbirine teslim olmadı. Yarın da Erdoğan’ın arkasında kimse olmayacaktır ama emekçiler Taksim’de ve tüm meydanlarda yürümeye devam edecektir.

1 Mayıs’ta Partimiz ülkenin her yerinde Birleşik HAZİRAN Hareketi ile katıldı.

Ülkenin meydanları halkın birleşerek mücadele ettiğinde direnmenin de kazanmanın da mümkün olduğunu bir kez daha gösterdi.

Gün zalimlere direnmenin ve HAZİRAN Türkiyesi’ni kurmak için hep birlikte mücadele etmenin günüdür.

1 Mayıs’ta sokakları direnişe, umuda boyayanları selamlıyoruz.

Alper TAŞ                                                                                             Bilge Seçkin ÇETİNKAYA
Eş Genel Başkan                                                                                Eş Genel Başkan