ZORBALIĞA SON VERİN! DİLAN ESEN’İ SERBEST BIRAKIN!

2596

“12 Haziran Pazartesi günü sabaha karşı Antalya’da Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğrencilerine yönelik olarak eş zamanlı operasyon gerçekleştirilmiştir. Aralarında ÖDP Antalya İl Yönetim Kurulu Üyesi Dilan Esen’inde olduğu altı öğrenci gözaltının alınmıştır. 18 Haziran günü savcılıktan yapılan açıklamada gözaltı süreninin yedi gün daha uzatıldığı belirtilmiştir. Gözaltı gerekçesi Akdeniz Üniversitesi Stadyumu’nda gerçekleşen toplu mezuniyet töreninde “Açlık grevinde 93.gün.Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya özgürlük” yazılı bir pankart açmalarıdır.

Artık Türkiye’de mezuniyet törenleri dahi gözaltı gerekçesi olarak kabul ediliyor. Pankart/döviz bahane edilerek ailelerinin önünde öğrenciler polis ve özel güvenlik şiddetine uğruyor. AKP/Saray rejimi Türkiye’yi elinde sopayla yönetemeyeceğini anlamalıdır. Daha fazla baskı ve zorbalık ülkenin eşit ve özgür geleceğine inanan insanların mücadelesini engelleyemez.
Gözaltına alınmayı gerektirecek bir durum olmamasına karşın gözaltı süresinin yedi gün daha uzatılması mahkemelerin iktidarın siparişi üzerine çalıştığının açık ifadesidir. Derhal bu yanlıştan vazgeçilmeli yöneticimiz Dilan Esen ve diğer öğrenciler serbest bırakılmalıdır. Keyfi gözaltıları asla kabul etmiyoruz ve alışmıyoruz.

Baskı ve zorbalık düzenine karşı Türkiye’yi muhakkak. eşitlik ve özgürlük temelinde yeniden kuracağız..

MERKEZ YÜRÜTME KURULU