Yaşamı ve Memleketimizin Geleceğini Karanlığa Teslim Etmeyeceğiz

1191
Merkez Yürütme Kurulumuz 21 Ağustos Pazar günü toplanarak Gaziantep’de gerçekleştirilen Katliam üzerine bir açıklama yayınlamıştır.
İnsanlığın tüm güzel değerlerini ölümle yok etmek isteyen katil çetesi dün Gaziantep’de insanlarımızı katletti. Bu soysuz, alçak terörü lanetliyoruz.
Katliamda kaybettiğimiz insanlarımızın ailelerine baş sağlığı diliyoruz. Yaralı insanlarımıza acil şifa dileklerimizi iletiyoruz. Halkımızın bağrına düşen bu acıyı ve öfkeyi paylaşıyoruz.
Yaşadığımız bu acının nedeni ve sorumlusu, geçtiğimiz günlerde Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un da itiraf ettiği gibi iktidarın izlediği Suriye politikalarıdır.
AKP, Türkiye tarihinde ilk kez komşu bir ülkenin rejimini iç savaşla değiştirme operasyonunun aktif parçası oldu. Suriye, emperyalist merkezlerin ve AKP’nin cihatçılara verdiği destekle etnik ve mezhepsel temelde parçalandı. Türkiye bu savaşta cihatçıların geçiş alanı ve askeri-lojistik üssü haline getirildi.
AKP’nin MİT tırlarıyla taşınan silahlarla, askeri ve ticari ilişkilerle IŞID ve diğer cihatçı örgütlerle ittifakı  tüm dünyanın malumu olan gerçekler. Gaziantep bu ilişki çerçevesinde IŞİD’in hâkimiyetine terk edildi.
AKP, “yanlış yaptık” diyerek ülkemizi kan gölüne dönüştüren katliamlardaki sorumluklarının hesabını vermekten kaçamaz.
Ülkemizi adım adım Suriyeleştiren, etnik ve mezhepsel çatışma zeminini güçlendiren bu karanlık tünelden çıkış AKP’nin iflas etmiş politikalarıyla mümkün değildir.
Bu cihatçı terör kuşatmasını kırmak,  emperyalizmin bölgemizde etnik ve mezhepsel ayrışma temelinde geliştirdiği kanlı oyunu boşa düşürmek ancak  içerde ve bölgede barışı ve dincileştirmeye karşı laikliği kazanmakla mümkündür.
Yaşamı ve memleketimizin geleceğini bu karanlığa teslim etmeyeceğiz.