Yalan, Dolan ve Provokasyona Son Verin, Memet Ali Alabora'yı Rahat Bırakın!

1020

Memet Ali Alabora’ya karşı sürdürülen ve RTE tarafından hedef gösterilmeye kadar vardırılan linç kampanyasına karşı ÖDP bir basın açıklaması yaparak ‘Yalan, Dolan ve Provokasyona Son Verin, Memet Ali Alabora’yı Rahat Bırakın!’ dedi.

ÖDP Eş Genel Başkanları Alper Taş ve Bilge Seçkin Çetinkaya imzalı yayınlanan açıklama şu şekilde;

“Başbakan günlerdir halka yönelik saldırılarını hiç hız kesmeden tekrarlıyor.  Ne söylerse söylesin ‘Gezi Ruhu’ nun altında ezilmekten kurtulamayan iktidar, uydurma iddialarla Gezi’nin parçası olan herkesi hedef haline getirmeye çalışıyor.

Gezi Direnişi’ni destekleyen sanatçılardan birisi olan Mehmet Ali Alabora’ya dönük iktidar ve medyası eliyle bir linç kampanyası yürütülüyor.  Uydurma örgütler ve bağlantılar ortalığa atılarak alenen provokasyon yapılıyor.

Başbakan sanatçılara, halka saldırmayı bir yana bırakıp ben nerede hata yaptım diye düşünsün. Eğer düşünürse başına gelen her şeyin bugün yapmaya devam ettiği saldırgan, kendini beğenmiş, iktidar sarhoşu ve diktatör heveslisi tutumlarının sonucu olduğunu anlayacaktır.

Artık Susun!

Bu yalana, dolana, provokasyona son verin. Mehmet Ali Alabora’yı rahat bırakın. Ve bilin ki bütün sokaklarıyla direnen memleket olan Gezi Mehmet Ali Alabora’nın yanındadır.”