Tekzip

1360

23 Temmuz Cuma günü Emek ve Demokrasi güçleri olarak ülkemizde yaşanan gelişmelere karşı ortak bir tutum göstermek için gerçekleştirdiğimiz basın toplantısı Özgür Gündem Gazetesinde mahiyetinden farklı yansıtılmıştır.

Özgür Gündem Gazetesi, bu açıklamaya katılan bileşenleri “İşte Demokrasi Bloku Bileşenleri”  başlığı ile duyurmuştır. Bildiğiniz üzere bu açıklama bir ‘Demokrasi Bloku’ açıklaması olmadığı gibi, bu bileşenlerin tamamı da ‘Demokrasi Bloku’nun parçası, örgütleyicisi değildir.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi böyle bir blok kurma çalışmasında bulunmamakta, uzun zamandır süren ‘Demokrasi Cephesi-Bloku’ çalışmalarına katılmamaktadır.

Bu yanlış haberin düzeltilmesini rica ediyoruz. Ayrıca, bu tür yaklaşımın ortak mücadele hukukuna ve etiğine uygun olmadığı gibi güven ilişkilerini zedelemektedir.

İçinden geçtiğimiz ve omuz omuza vermenin daha da önemli olduğu böyle bir dönemde birlikte mücadele zeminlerini tahrip etmekten başka bir anlamı olmayan bu tutum ve yaklaşımlardan uzak durulmalıdır.