TARİHTE HİÇBİR İKTİDAR İÇ SAVAŞLA KAZANAMADI! KAZANAMAYACAK İÇ SAVAŞ HAMLESİNİ BOŞA ÇIKARACAĞIZ TEK TİP ELBİSEYİ YIRTIP ATACAĞIZ

6571

Siyasal İslamcı faşizm, OHAL-KHK darbesiyle kurumsallaştırılıyor. İktidarın, 15 Temmuz Darbe Girişimi’ni bahane ederek, ‘sivil’ olarak tanımladığı cihatçı-faşist paramiliter güçler, son KHK’lerle devletin resmi – “hukuki” bir parçası olarak da tanımlanmaya başladı.

Türkiye’yi bir iç savaş sürecine doğru sürükleyen bu hamleler, siyasal İslamcı rejimin 2019 sürecine hazırlığının hangi boyutlarda olduğunu ortaya koymaktadır. AKP, demokratik alanın her bakımdan kapatıldığı ve iç savaş örgütlenmelerinin geliştirildiği bir koşulda iktidarı elinden tutmaya çalışacağını ortaya koymaktadır.

Açık ki, 16 Nisan’dan da bildiğimiz YSK marifetleriyle birlikte OHAL altında adil ve demokratik bir seçim yapılamaz! OHAL-KHK düzeninde Meclis (fiilen) kapatılmıştır. OHAL demokratik tüm hakları ortadan kaldırarak demokratik güçlerin karşısına paramiliter örgütlenmeleri koymaktadır.

Bu adımlar AKP’nin kaybettiğinin bir göstergesidir. AKP ve siyasal İslamcı rejim kaybetmiştir. Ayakta durmak için iç savaşı gündeme alması bunun göstergesidir. Ancak tarihte hiçbir iktidar toplumu bu denli parçalayarak, ülkeyi iç savaşa sürükleyerek kazanamamıştır. AKP de kazanamayacaktır. 12 Eylül öncesinde devrimciler, demokrasi güçleri halkın birleşik mücadelesiyle iç savaş oyunlarını nasıl boşa çıkardıysa bugün de iç savaş hamlesini halkın birleşik gücüyle boşa çıkaracaktır. İç savaşı boşa çıkararak Türkiye’nin ve halkın demokratik geleceğini de birlikte kuracağız.

Tek tip elbise de bir 12 Eylül uygulamasıdır. AKP bunun sonuçlarını görmek istiyorsa 12 Eylül’e dönüp bakabilir. Baktığında da devrimcilerin tek tipi nasıl yırtıp attığını da görecektir. Sözde ABD’ye karşı dururken, cezaevlerinde bile ABD’nin Guantanamo’da yaptıklarına özenen iktidar, tutsaklara ve tüm topluma dayattığı tek tip elbisenin nasıl yırtılıp atıldığını yaşayarak görecektir.

İktidarın bu adımlarına karşı ilerici, yurtsever ve emekçi halkımızı birleşmeye, birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz. OHAL-KHK düzenine son verelim, siyasal İslamcı rejime karşı direnişi büyüterek felaketin eşiğine getirilen Türkiye’nin geleceğine sahip çıkalım.

Başkanlar Kurulu