ŞÜKRETMEYECEĞİZ MÜCADELE EDECEĞİZ

1441

Demokratik siyasetin kapısına kepenk indiren AKP, Partilerin kapatılmamasına şükretmemizi istiyor. Elbette, ‘buna da şükür’ diyenlerden olmayacağız, mücadele edeceğiz. Özgürlük ve adaletten yana olanlarla birlikte demokrasiyi kazanmak için sesimizi yükselteceğiz.

 BASKILARA VE GÖZALTILARA SON
‘ŞÜKRETMEYECEĞİZ MÜCADELE EDECEĞİZ`

Güne yine bir operasyonla başladık. 16 ilde yapılan operasyonda pek çok ilde BDP ile binalarına baskın yapıldı. KESK de hedef haline getirilerek basıldı.

Tayyip Erdoğan`ın, Leyla Zana`ya ‘o zaman dağa çık` sözünün ardından Leyla Zana`nın evinin kapısı kırılarak arama yapıldı. Eski milletvekili Fatma Kurtalan, BDP MYK üyesi Tuncer Bakırhan göz altına alındı.

Artık demokratik bir siyasi ortamdan söz etmek mümkün değildir. Demokratik siyaset alanı özel yetkili mahkemeler ve polis eliyle kuşatılarak ortadan kaldırıldı. 12 Eylül`e ilişkin sözde bir yargılama ile ‘darbelerle hesaplaştığını` söyleyen AKP, ‘ince bir darbeyle` yeni bir 12 Eylül`ü yürürlüğe koymuştur.

Süreklileştirilmiş olağanüstü hal rejiminde, operasyonlarla tüm demokratik kurumlar hedef haline getirilmektedir. KESK`e yönelik polis baskını da bir arama yapmanın ötesinde KESK`i ve emekçilerin mücadelesinin ‘meşruluğunu` zedelemeye dönüktür.

Bir sabah baskınıyla herkesi ‘terörist` ilan eden AKP, ülkeyi bir çoğunluk diktası ile ‘tepe tepe yönetmeye` çalışmaktadır.

Demokratik siyasetin kapısına kepenk indiren AKP, Partilerin kapatılmamasına şükretmemizi istiyor. Elbette, ‘buna da şükür` diyenlerden olmayacağız, mücadele edeceğiz. Özgürlük ve adaletten yana olanlarla birlikte demokrasiyi kazanmak için sesimizi yükselteceğiz.

Alper TAŞ
Genel Başkan
13.01.2012