Seçim İttifakı İçin Son Önerimiz

1129

Solda olusturulacak bir seçim ittifaki konusunda yasanan tikanmayi asabilmek için taraflar olaganüstü çaba göstermektedir. Yaptigimiz degerlendirme sonucunda, partimiz tarafindan önde gelen kitle örgütlerine ve onlar vasitasiyla partilere 9 Eylül itibariyle asagidaki öneri götürülmüstür:

“Toplumsal muhalefetin ve Emek Platformu’nun önde gelen örgütleri DISK, KESK, TMMOB, TTB’den temsilcilerin ve siyasi partilerin içinde yer alacagi bir kurul olusturulsun ve seçim çalismalari bu kurulun sorumlulugunda yürütülsün. Bir tür emek inisiyatifi olacak bu kurul seçime dair yönelimleri birlikte olustursun. Partimiz, bu kurulun sol ittifaki ve seçim çalismalarini güçlendirmek ve basariya tasimak üzere alacagi bütün kararlara uymayi taahhüt etmektedir. Seçim Bildirgesi’nin politik zemininin ise Emek Platformu’nun Alternatif Ekonomi Programi olmasi uygundur. ”

Bu öneriyi, teklif ettigimiz 4 emek/meslek örgütü temsilcileri benimsediler ve ittifaka dahil olma çabasi içindeki partilere götürmeyi kabul ettiler. Partimiz bu önerinin tüm taraflarca kabul edilmesi halinde, 4 emek/meslek örgütü ve parti temsilcilerinin toplanmasini beklemektedir.

Ufuk Uras

 

Genel Baskan

 

10 Eylül 2002