RUSYA HALKINA BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUZ

6917

RUSYA HALKINA BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUZ
ÜLKEMİZİ VE BÖLGEMİZİ KUŞATAN SİYASAL İSLAMCI KARANLIKTAN ÇIKIŞ 
LAİKLİĞİ KAZANMAKLA MÜMKÜNDÜR

Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un suikastla hayatını kaybetmesinden dolayı üzüntülerimizi ifade ediyor, Rusya halkına baş sağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

Saldırıya ilişkin karanlık noktalar, siyasi bir manipülasyona uğratılmadan ortaya çıkarılmalıdır.

Türkiye büyük bir karanlığın ortasına çekilmiştir!

Bu karanlığın iki kaynağı Suriye savaşı ve siyasal İslamdır.

AKP,  ülkemizi Suriye’de emperyalizmin güdümünde geliştirilen savaş tezgahının içine sürüklemiştir. Suriye’de adı konulmamış üçüncü dünya savaşının tüm güçlerinin mücadelesinin merkezlerinden birisi Türkiye olmuştur.

Suriye’de iç savaşı yürüten emperyalizm destekli cihatçı teröristler ülkemizi üs haline getirmiştir. Türkiye hem bölgesel hem de içeride cihatçı yapılanmalarla kuşatılmıştır.

Bu karanlığın diğer kaynağı da Suriye’deki gerici dalgayla da bütünleşerek gelişen siyasal İslamın devlet eliyle örgütlendirilmesidir. Cihat çağrıları ile suikastı gerçekleştiren katilin, Ankara Emniyeti’nde halen görevli olan bir polis olması tesadüf değildir.

14 yıllık AKP iktidarı döneminde devlet yapısı siyasal İslamcı yapılanmalarla, cemaat-tarikat örgütlenmeleriyle doldurulmuştur.  İçerde, cemaat-tarikat örgütlenmeleri ve bölgedeki cihatçı dalgayla bütünleştirilerek ülke bu karanlık tablonun içine sürüklenmiştir.

Türkiye, bu bataklıktan hızla çıkmalıdır. Bu, bataklığın iki kaynağının kurutulmasından geçiyor. Bunun için, bugün siyasal İslamcı karanlığa karşı laikliği kazanma mücadelesi ülkenin aydınlık geleceğini kazanma mücadelesidir.

Başkanlar Kurulu