OHAL ZORBALIĞINA CADI AVINA SON VERİN

1288

15 Temmuz darbe girişimi, AKP eliyle karşı-darbe sürecine dönüştürüldü. OHAL’e dayanarak, tüm muhalefet ve halka karşı siyasi bir operasyon gerçekleştiriliyor.

Adım adım koyulaştırılan baskı ortamına dayanılarak dikta rejimini derinleştirilmeye çalışıyor. Suriye’de ve içerde derinleştirilen savaş, OHAL baskıları bunun için kullanılıyor. Belediyelere kayyum, dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla başlatılan davalar süreciyle bu karşıtlık derinleştirilmeye çalışılıyor.

Cemaatle ilişkisi olmadığı herkes tarafından bilinen, demokratik zeminde mücadele eden emekten yana, ilerici, demokrat kamu emekçilerine, akademisyenlere yönelik baskı ile tüm muhalefet ve halkın sindirilmesi amaçlanıyor.
11 bin 285 Eğitim-Sen üyesi eğitim emekçisinin MEB kararıyla açığa alınması, AKP’nin demokratik hak mücadelesiyle birlikte aynı zamanda bilimsel ve laik eğitime bir saldırıdır.

Erdoğan’ın ‘at izi it izine karıştığı’ şeklinde ifade ettiği durum AKP ve Cemaat ilişkisinin bir ifadesidir. AKP, izleri birbirine girişmiş eski ortağı ile hesaplaşmak için önden buyurmalıdır.

İlericilere, demokratlara, muhalefete yönelik bu cadı avına, zorbalığa son verilsin.

Binlerce insanı haksız hukuksuz uygulamalarla mağdur eden, anayasal-yasal tüm kurumları devre dışı bırakan iktidar bu baskılarla da istediği gibi bir toplum yaratamayacaklardır.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi
Başkanlar Kurulu

Print