ÖDP'den Syriza'ya Kutlama

1680

Yunanistan’da yapılan Avrupa Parlamentso ve yerel seçimlerde başarı kazanan Syriza’yı ÖDP Eş Genel Başkanları Alper Taş ve Bilge Seçkin Çetinkaya ilettikleri bir mesajla kutladılar.

Yayınlanan mesajda “Eşitlik ve özgürlük mücadelemizde başka bir dünya umudunu şimdi biraz daha büyüten üyesi olduğumuz Avrupa Sol Partisi ve dostumuz Syriza’ya başarılar diliyor, dayanışma mesajlarımızı iletiyoruz” denildi.

Mesajın tamamı şu şekilde;

Yoldaşlarımızın Başarısını Kutluyoruz
Yunanistan’da yapılan yerel ve Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde 6 milletvekilini parlamentoya gönderen kardeş partimiz Syriza’yı kutluyoruz.

Kriz bahanesiyle IMF destekli AB’nin yarattığı kemer sıkma politikaları üzerinden Yunanistan halkının işsizliğe, yoksulluğa ve sömürüye mahkum edilmeye çalışıldığı bir dönemde kazandığınız başarı dünyanın değişik coğrafyalarında sınıf mücadelesini büyüten halkların da umuduna umut katmıştır.
Bugün Yunanistan’da sandığa Neoliberal yıkım politikalarının iflasa sürüklediği Yunanistan’da emekçilerin, sömürülenlerin sokaktaki direnişi yansımıştır.

Eşitlik ve özgürlük mücadelemizde başka bir dünya umudunu şimdi biraz daha büyüten üyesi olduğumuz Avrupa Sol Partisi ve dostumuz Syriza’ya başarılar diliyor, dayanışma mesajlarımızı iletiyoruz.