ÖDP'den Samandağ Açıklaması

2792

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in CHP’ye katılacağına ilişkin basında yer alan haberler konusunda ÖDP bir açıklama yaparak, “Partimizin yetkili kurullarının yerel seçimlere ilişkin herhangi bir kararı yoktur” dedi.

Vatan Gazetesi’nde ve kimi yerel sitelerde Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in CHP’ye katılacağı yönünde haberler yer aldı. Bu konudaki iddiaları, ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş’a sorduk.

Konuya ilişkin olarak Alper Taş, şunları söyledi, “Mithat Nehir, geçtiğimiz yerel seçimlerde Samandağ’ın demokratik güçlerinin oluşturduğu Yerel Seçim Platformu’nun ortak adayı olarak Partimiz çatısından seçimlere girmişti.

ÖDP’nin bu yerel seçimlerdeki tutumu da Samandağ’da sosyalistlerin ortak belediyesinin sürdürülmesinden yanadır. Ancak, bu konudaki karar yine Yerel Seçim Platformuna ait olacaktır.

Bunun ötesinde Partimizin yetkili kurullarında yerel seçimlere ilişkin alınmış bir karar yoktur. 21-22 Eylül’de gerçekleşecek Parti Meclisi toplantısında yerel seçim siyasetimiz karara bağlanacaktır.”