ÖDP Kadıköy : Cevabımız HAZİRAN

1181

ÖDP Kadıköy İlçe Örgütü, dün akşam binalarına yönelik yapılan yakma girişimini protesto etti.

Bina önünde yapılan açıklamada Kadıköy’ün eşitlikçi, özgürlükçü, barış yanlısı atmosferini dağıtamadığını gören ırkçı ve gerici çevrelerin organize ettiği sistematik bir saldırı olduğu belirtilirken, memleketin her yerinde iç savaş provası şeklindeki faşist-polis işbirliği ile gerçekleştirilen saldırıların bir devamı olduğu ifade edildi.

CNRZWYrWIAAPUAw CNRZWYpWIAAHVBP CNRG6n_VAAAgMXo CNRZWYsWsAEdZNj

Açıklamada, “AKP reijiminin sürdürdüğü savaş politikası ve baskı ortamının Erdoğan’a alan açsa da, toplumsal zeminde farklı bir tepkinin gelişmesine neden olmaktadır. Asker cenazelerinden şiddeti giderek yükselen tepki, AKP’nin inandırıcılığının zayıfladığını, yandaş medya aracılığı ile kurulan denetimin etkinliğini büyük ölçüde yitirdiğini gösteriyor. Yönetme krizine yönelik devreye sokulan iç savaş siyaseti, toplumsal manada kabaran tepkilerle dönüp Erdoğan’ı vurmaya başlamıştır. Bunun için AKP’nin elinde baskı gücünden başka bir şey kalmamıştır. Bununla da nereye kadar ilerleyebileceği belirsizdir” denildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin yönetim sisteminin fiilen değiştiği yönündeki sözlerinin bir baskı rejimi olduğuna işaret edilerek, bu baskı rejimine karşı Birleşik Haziran Hareketi (Haziran) meclislerine çağrı yapıldı. Açıklamada, “‘Türkiye’nin yönetim sistemi fiilen değişmiştir’ diyerek hak ve özgürlüklerin, toplumsal demokrasinin topyekûn ortadan kaldırıldığını ilan eden saray borazanlarına cevabımız Haziran meclisleridir. Fiili rejime ancak fiili demokrasiyle karşı konulabilir” ifadeleri yer aldı.