ÖDP Hatay İl Örgütünden Samandağ Belediyesi Açıklaması

2817

Özgürlük ve Dayanışma Partisi Hatay İl örgütü, Samandağ Belediye’sine ilişkin son dönemde gündeme gelen tartışmalara ilişkin bir açıklama yaparak, Belediye Başkanı Mithat Nehir’in ÖDP ile bağının sona erdiğini duyurdu.

ÖDP Hatay İl Örgütü adına Naime Turunç’un yaptığı açıklama şöyle;

“Geçen dönem Samandağ ilçesinde yapılan ittifak sonucunda partimizden belediye başkanlığına seçilen Sayın Mithat Nehir’in partimiz ile olan bağı sona ermiştir.

Bugüne kadar beraber çalıştığımız Sayın Mithat Nehir’e gerek partimize gerekse Samandağ’ına sunduğu katkılardan dolayı teşekkür eder, bundan sonraki politik hayatında başarılar dileriz.

Bu vesileyle önemli bir not vurgulamak isteriz; ÖDP olarak tüm demokrasi güçleriyle bulunduğumuz her koşulda ilkeli bir ortak duruş sergilemeye her zaman açık olmakla birlikte, hali hazırda her hangi bir seçim ittifakının içinde olmadığımızın bilinmesini isteriz.

Son olarak, komsu ülkemiz Suriye’de yaşanılan çatışma ortamında “muhalif” olarak adlandırılan kimselerle AKP iktidarının kurduğu ilişkiler Gezi Parkı sürecini adeta bir rövanş alma hissiyatıyla okuyan yaklaşımların kentimize ciddi gerilimlere yol açtığı açıktır. Dahası bu gerilim Abdullah Cömert ve Ali İsmail Korkmaz’dan sonra Ahmet Atakan’ı da hayattan koparmıştır. Bu olayların failleri derhal bulunmalıdır.

Ahmet kardeşimizin ailesine başsağlığı dilerken bu dönemde yitirdiğimiz tüm gençlerimizin mücadelemizde daima yaşayacaklarını belirtiriz”