ÖDP: Fatsa'dan Gezi'ye, çözüm halk iktidarı

1335

ÖDP Denizli İl Örgütü, “Türkiye Gündemi, Yerel Seçimler ve Sol” başlıklı bir panel düzenledi.

ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş’ın katılımıyla MMO Konferans salonunda gerçekleşen panele ilgi yoğun olurken Alper Taş, Türkiye gündemi üzerine son dönem yaşanan gelişmeleri ve yerel seçimlerde ÖDP’nin nasıl bir yol izleyeceği üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Uzun süredir var olan ve son dönem yolsuzluk operasyonlarıyla daha da ayyuka çıkan Cemaat-AKP çatışmasının, AKP İktidarının sonunu getireceğini belirten Alper  Taş, ÖDP olarak Gezi süreciyle ortaya çıkan toplumsal muhalefet dinamiğinin izinden yürüyeceklerini ifade etti.

On bir yıllık AKP iktidarının halka karşı piyasacı ve gerici politikalarla her geçen gün baskı kurduğunu, Gezi’de yaşanan direnişin AKP’yi sarstığını anlattı.

Taş, yerel seçimlere dair konuşmasında ise, ÖDP olarak; doğrudan demokrosiyi şiar edinmiş, emperyalizme karşı bağımsızlığı savunan, emek yanlısı, eşit ve özgür biçimde birarada yaşamdan yana, çevre sorunlarına duyarlı bir belediyecilikten yana birlikteliklere açık olduklarını belirterek, şu ana kadar merkezi düzeyde hiç bir parti ile herhangi bir seçim ittifakı yapmadıklarını söyledi.

Taş, seçimlerde yaşanacak birlikteliklerin de o bölgedeki partililerin belirleyeceğini ifade ederek, halkın iktidarının ancak, Fatsa’dan Gezi’ye uzanan direniş ve deneyimleriyle kurulabileceğini belirtti.