ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş Sarısülük ailesini ziyaret etti

1116

ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş, 1 Haziran tarihinde Gezi Parkı eylemlerine katılan ve polis kurşunuyla öldüren Ethem Sarısülük’ün ailesini ziyaret etti.

Anne Sayfı ve ağabey Mustafa Sarısülük tarafından Batıkent’teki evlerinde karşılanan Taş, aileye başsağlığı diledi. “Ethem’in bundan sonraki hukuk mücadelesi sizin olduğu kadar bizim de mücadelemizdir. Bizi artık evladınız olarak kabul edin” diyen Taş, katillerin er geç yargı önüne çıkacağını bu halkın Ethem’i ve diğer şehitleri unutmayacağını belirtti.

Ethem’in katilinin serbest bırakılmasındaki hukuksuzluğun ardında yatan gerçeği bildikelrini dile getiren ağabey Sarısülük, “tüm görüntüler ortada iken tutuklanmayan ve halkın vicdanında mahkum olan katil polisi siyasi iktidar, aklamaya ve kollamaya çalışıyor. Biz buna izin vermeyeceğiz. Gerçekler ortadadır. Bu gerçeklere kulaklarını tıkayamayacaklar” dedi.

Anne Sarısülük ise Taş’ın bizi de avladın kabul et sözlerine “bir oğul kaybettim bin oğul kazandım, siz de elbet evladımsınız” diyerek yanıt verdi. Anne Sarısülük “zor koşullarda büyüttüğüm evladımı elimden aldılar. Yetmedi şimdi de iftira atıyorlar, örgüt kampında eğitim gördü diye, çeksinler dilerini ve ellerini ailemin üzerinden. Benim tek isteğim oğlumun katilinin cezalandırılmasıdır” dedi.

Ziyaret tekrar başsağlığı dilekleriyle son buldu.