MARAŞ KATLİAMINI UNUTMAYACAĞIZ

4137

Maraş Katliamının 33. yılındayız. 33 yıldır Maraş Katliamının gerçek sorumluları korunmaya, bugün de sözde hesaplaşma adı altında aklanmaya çalışılıyor. Katliamı unutturmamak için yapılacak olan eylemler yasaklanmaya devam ediyor.

AKP-Cemaat güçleri, pek çok başka konuda yaptığı gibi, tarihi çarpıtarak gerçek sorumluları gizlemeye, aklamaya çalışan bir propagandayı Maraş Katliamı ile hesaplaşma adı altında gündeme getiriyor.

Cemaat medyası günlerdir Maraş`ta yaşananları neredeyse devrimcileri sorumlu tutan bir yayınla, ‘kandırılmış sağcı ve solcu masum gençlerin` kışkırtılması olarak göstererek, doğrudan faşist-gerici güçler eliyle, kontr-gerilla marifetiyle gerçekleştirilen insanlık dışı katliamda kendi tarihsel paylarının üzerini kapatmaya çalışıyor.

Maraş Katliamı, ülkeyi bir kan gölüne çevirerek emekçi halkın yükselen mücadelesini durdurmak isteyen emperyalizme bağımlı egemen güçlerin gerici-faşist güçler eliyle bir mezhep çatışmasıyla iç savaşı derinleştirmek amacıyla gerçekleştirildi. Maraş katliamı büyük acılara neden olmuştur. Maraş Katliamı ile başlayan süreç Türkiye‘yi 12 Eylül açık faşizmine taşıyan sürecin başlangıcı olmasıdır. Katliam Türkiye‘de iç savaşı derinleştirmiş, 13 ilde sıkıyönetim ilan edilmesine sebebiyet vermiştir. Gerçek olan budur.

Maraş`ta, Çorum`da, Sivas`ta gerçekleşen katliamların hesabını sormak, dünle hesaplaşmak ancak onun izinde gelişen bugünkü iktidar ve düzenle hesaplaşmaktan geçiyor.
Maraş`ı unutmayacağız, unutturmayacağız.

Önder İŞLEYEN
Genel Başkan Yardımcısı