İnsanlığın Ortak Acısını Paylaşıyoruz

4067

Özgürlük ve Dayanışma Partisi Merkez Yürütme Kurulu,  Paris Katliamına ilişkin bir açıklama yaparak, insanlığın ortak acısını paylaşıyoruz, dedi. Açıklamanın tamamı şöyle:

‘Dün Paris’te insanlık bir kez daha vuruldu.

10 Ekim’de Ankara’dan Beyrut ve Paris’e insanlığın bu ortak acısını paylaşıyor, Fransa halkına başsağlığı diliyoruz.

Ankara’da, Beyrut’ta şimdi Paris’teki katliam, Fransa devleti dahil emperyalist güçlerin Ortadoğu’da yarattığı cehennemin bir sonucudur.

Suriye’de rejim değişikliğini gerçekleştirmek için geliştirilen, cihadist çetelere verilen destekle geliştirilen iç savaş artık Ankara’dan Paris’e tüm coğrafyamızı ve insanlığı hedef alan bir savaşa dönüşmüştür.

Ortadoğu’da ortaçağ karanlığının temsilcisi barbar IŞİD’i ve cihadist çeteleri güçlendiren, emperyalist merkezler insanlığa ve halklara karşı sorumludur. Bu sorumluluklarını şimdi daha çok baskı daha çok savaşla bu ateşi büyüterek üzerlerine atmaya çalışan emperyalist güçler bu zorba ve sömürücü ellerine dünya halklarının üzerinden çekmelidir.

Bugün ülkemizde Antalya’da G20 toplantısında buluşan katliam ve savaşın sorumluları, cihadist çetelerin besleyicileri her bir ölümden sorumludur. Elleri kanlıdır.

Bu kanlı katliamlara, IŞİD ve cihadist çetelere, emperyalist savaşlara karşı bugün yapmamız gereken halklar arasındaki dayanışmayı ve birlikte mücadeleyi güçlendirmektir. Bu katliamın cezası asla Suriye’den kaçmak zorunda kalan göçmenlere, yoksullara çıkarılmamalıdır.

İnsanlığın bu ortak acısını paylaşanlar olarak emperyalizme ve IŞİD karanlığına karşı ortak bir duygu ve dayanışma içinde mücadeleyi geliştirmeliyiz.’