HDP Heyeti Genel Merkezimizi Ziyaret Etti

3665
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ile beraberindeki heyet Partimizi ziyaret etti. HDP heyetini, ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen ile parti yöneticileri karşıladı.
HDP heyetine ziyaretleri için teşekkür eden İşleyen, HDP’li 3 belediyeye kayyum atanması ile birlikte belediyelerin gasp edildiğini belirterek dayanışma içinde olduklarını ifade etti. İşleyen, “İçinden geçtiğimiz süreç AKP’nin baskı, zorbalıkla Türkiye’yi yönetmeye çalıştığı ve bunu baskıyı boşa çıkaracak bir dirence sahip olduğunu Türkiye halkları gösterdi” dedi.
Sezai Temelli ise Türkiye’nin içine girdiği kriz girdabından çıkabilmesi için demokrasi konusunda bir ittifaka, bütün siyasi partiler, muhalefet ve diğer kurumların bir araya gelerek, çözüm arayışında buluşabileceği bir zemine ihtiyaç olduğunu vurguladı. 31 Mart seçimlerinde HDP’nin stratejisi sonucu bir itirazın ortaya çıktığını belirten Temelli, “Bunu nasıl devam ettirebiliriz diye düşündük. Bir dosya hazırladık. Bir baktık ki tamda iktidardan beklenen bir hamle geldi” dedi.
HDP heyeti ziyaret konusuna ilişkin hazırladıkları dosyayı ÖDP heyetine verdi.