HALKA YALANDAN BAŞKA SÖYLEYECEK HİÇBİR SÖZLERİ KALMADI!

3049

HALKA YALANDAN BAŞKA SÖYLEYECEK HİÇBİR SÖZLERİ KALMADI
YALAN
YALANLARLA ÖRÜLÜ KİRLİ POLİTİKALARINIZ HALKIN DEĞİŞİM İSTEĞİNİ ENGELLEYEMEYECEK

AKP ve MHP ittifakı seçim günü yaklaştıkça hırçınlaşıyor. Bu ikili, yalan ve manipülasyonla halkı birbirine düşürecek kışkırtıcı adımlar atmaktan kesinlikle çekinmiyor.

Hatırlanacağı gibi 8 Mart’ta İstiklal Caddesi’nde yürüyüş gerçekleştirmek isteyen binlerce kadın -şimdi havuz medyası yazarlarının da kabul ettiği gibi- polisin hukuksuz engellemesi ile karşılaştılar ve sadece ama sadece bunu protesto ettiler.

Bu çıplak gerçek, Kabataş yalanı ile benzer bir yöntemle, bizzat AKP tarafından ‘ezana protesto’ biçiminde çarpıtılarak sunulmaya çalışıldı. Bütün havuz medyası ‘ezan düşmanları’ manşetiyle çıktı. R. T. Erdoğan miting meydanlarında bu mesnetsiz yalanı halen tekrarlamaya devam ediyor.

Bu yalanlarla farklı toplum kesimleri birbirlerine karşı kışkırtılırken, İstiklal Caddesi’nde ‘hilafet istiyoruz’ diye yapılan yürüyüş olayların nasıl tehlikeli bir boyut kazanabileceğini de gösteriyor.

Maraş ve Sivas katliamlarını yaşamış bu ülkeyi yönetenleri uyarıyoruz: İkbalinizi iç savaş kışkırtıcığılında arama sorumsuzluğundan derhal vazgeçin!

Halkın gerçek sorunları ortadayken, insanların boğazından bir lokma ekmek zor geçiyorken iktidarın çözüm bulmak yerine sürüklendiği hal içler acısıdır. AKP rejimi, ekonomik krizle derinleşen pahalılığın, yoksulluğun, işsizliğin üzerini örtmenin yolunu emekçi halkı birbirine düşman etmekte arıyor. Etnik, dinsel, mezhepsel temelde çatışma yaratmayı hedefleyen son derece sakıncalı bir politika doğrultusunda hareket ediyor.

Bunun bir parçası olarak milletvekillerine, belediye başkanlarına/adaylarına yönelik soruşturmalarla ve yalan haberlerle sistematik bir saldırı da sürdürülüyor.

Bu durum, her şeyden önce siyasi tükenmişliğin göstergesidir. Siyasal İslamcı rejim tükenmiştir. Halka yalandan başka söyleyecek bir şeyi kalmamıştır. Halkı yoksullaştıran, işsizlik ve pahalılık altında ezen, yolsuzluk batağına saplanmış bu iktidarın elinde, dün karşılıklı her tür hakareti etmekten çekinmedikleri kesimlerle ittifak kurmaktan başka bir çare bulunmamaktadır.

Bu ittifakın parçası olan D. Bahçeli ise, her tür kirli şebeke ile onurlu bir mücadele tarihine sahip olan Partimizin ismini, her fırsatta FETÖ ile yan yana anmaktan geri durmuyor. Cumhur İttifakı’nın seçim gündeminde yaşadığı sıkışmayı aşmak için üretilen bu yalanlarla bir yere varılamayacağı bilinmelidir.

ÖDP; devrimcilerin, sosyalistlerin partisidir. Bunu her yerde gururla söyleriz. Bizim alnımız ak, tüm dayanışma ilişkilerimiz, siyasi çizgimiz ortadadır. Kimsenin gücü, bir dönem kendilerinin parçası olduğu, ortaklık kurdukları karanlık odakların şemsiyesi altına ÖDP’yi sokmaya yetmez. Yalanlarınızın boyu ne kadar uzun olursa olsun, ne kadar tekrarlarsanız tekrarlayın güneş balçıkla sıvanmaz.

Türkiye’nin emekçileri, yoksulları artık ezilmekten, birbirine düşman edilmekten bıktı! 17 yıldır ülkeyi yönetenlerin hoyratlığından bezdi. Türkiye artık yeni bir başlangıç istiyor, Türkiye artık değişim talep ediyor. Bu feraha çıkış hamlesine yalanlarla örülü kirli politikalarınız engel olamayacaktır.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi yerel seçimlerde demokratik ittifakların parçası olduğu noktalarda ve her yerde katılımcı, demokratik, halkçı bir yerel yönetim anlayışı ve eşit, özgür ve bağımsız bir ülke mücadelesini sürdürecektir.

Eşitlik, özgürlük, adalet, bağımsızlık, kardeşlik diyen milyonlarla birlikte emin olun başaracağız.

Merkez Yürütme Kurulu