GÜN ARTIK BUGÜNDÜR ŞERİAT-HİLAFET ÇAĞRILARINA KARŞI LAİKLİĞİ KAZANMAK İÇİN BİRLEŞELİM

1118

GÜN ARTIK BUGÜNDÜR

ŞERİAT-HİLAFET ÇAĞRILARINA KARŞI LAİKLİĞİ KAZANMAK İÇİN BİRLEŞELİM

Meclis Başkanı İsmail Kahraman, ‘laiklik yeni anayasada olmamalı’ dedi. Kahraman, bu sözlerle Meclis Başkanı sıfatıyla şeriat çağrısı yaptı.

AKP’nin anayasa değişikliğinin asıl amacı da bu sözlerde saklıdır. Fiilen yok ettikleri laikliği anayasadan çıkartarak, ‘dini anayasa yapmak’ şeriat ilan etmektir.

Şeriat anayasası aynı zamanda Başkanlık anayasasıdır, yani hilafettir.

AKP, şeriat ve hilafet ilan ederek siyasal İslamcı faşizmi kurumsallaştırma planları yapmaktadır.

14 yıl boyunca adım adım varmak istedikleri nokta buydu. Laikliği fiilen kaldırarak, tecavüzcü Ensar tipi gerici ağlarla toplumu gerici karanlığın içine hapsettiler.

Şimdi de bir adım daha atarak, son noktayı koymak istiyorlar! Ancak başaramayacaklar. Bu ülkenin ilerici, demokrat, devrimci birikimi şeriat ilan etme arayışındaki gericiliği püskürtecek güçtedir.

Bunu Haziran direnişi günlerinde gösterdik. Şimdi bir kez daha göstereceğiz.

Gün artık bugündür! Gün, İslami faşizmin saldırılarına karşı birleşme günüdür.

Ülkemizin tüm ilerici, demokrat, yurtsever, devrimci ve sosyalist insanlarını, aydınlarını İslami faşizmin saldırılarına karşı biraraya gelmeye, her yerde birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz.

Artık savunulacak, korunacak bir laiklik yok kazanılacak bir laiklik var. Laikliği de ancak gerici saldırılara karşı her mevzide birlikte mücadele ederek ve AKP rejimini yıkarak kazanabiliriz.

Gericiliği yenmek laikliği kazanmak için birleşelim!

Başkanlar Kurulu