DOKTORLARIMIZA/SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUZ

659
Her Zaman Olduğu Gibi Yanlarında Olacağız
DOKTORLARIMIZA/SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUZ
Asistan doktor Ece Ceyda Güdemek, Adana.
Uzman doktor Engin Karakuş, Batman.
Tıp fakültesi öğrencisi Yağmur Çavuşoğlu, İstanbul.
Üç insan…
Kendini insanlığa adamış bir mesleğin üç mensubu…
Aynı gün (intiharla) sonlanan üç hayat.
Tesadüf müdür?..
Yoksa…
Meslek örgütlerinin, sağlık sendikalarının yıllardır ısrarla tekrarladıkları gibi doktorlarda/sağlıkçılarda salgın haline gelen “Tükenmişlik Sendromu”nun dünkü bilançosu mudur?..
Doktorları/sağlık çalışanlarını her geçen gün daha çok çalıştırmaya, kimi zaman gün aşırı, kimi zaman otuz altı saate varan kesintisiz nöbetler tutmaya, yüzlerce hasta bakmaya zorlayan sağlık politikalarının trajik sonucu mudur?..
Hasta sayısının yüz milyonlarla artmasını “başarı” olarak gören/gösteren Sağlık Bakanlarının; doktorlarla hastaları karşı karşıya getiren sağlık politikalarının; “Doktor efendi dönemi bitti!” diye aşağılayan Başbakanların; sevgisiz, hürmetsiz, değerbilmez yöneticilerin suçu/günahı yok mudur?..
İstihap haddini çoktan aşan, hastaneleri arenaya çeviren sağlıkta şiddetin; özgürce nefes almayı bile zorlaştıran, memleketi açık hava hapishanesine çeviren baskının, şiddetin, zorbalığın payı yok mudur?..
Yok mudur?..
Başta acılı aileleri, çalışma arkadaşları, sevenleri/sevdikleri, TTB ve SES olmak üzere bütün doktorlarımıza/sağlık çalışanlarımıza baş sağlığı diliyoruz.
Her zaman olduğu gibi yanlarında olacağız.
Özgürlük ve Dayanışma Partisi
Sağlık Çalışma Grubu