Diktatör Twitterı Yasakladı, Kararı da Kendisi de Yok Hükmündedir

1645

Twitter üzerinden sosyal medya iletişimini engelleme girişmlerinie tepkiler sürüyor. Bugün bir açıklama da Özgürlük ve Dayanışma Partisi Eş Başkanları Alper Taş ve Bilge Seçkin Çetinkaya’dan geldi.

ÖDP, yatığı açıklamada “Hukuksal olarak da hiçbir dayanağı olmayan, ve zaten fiilen aşılmış olan, bu yasak derhal kaldırılmalıdır.Erdoğan’ın artık miadı dolmuştur, derhal istifa etmelidir. Yoksa zaten kararları-yasakları gibi halk nezdinde yok hükmündedir” dedi.

Açıklamanın tamamı ise şöyle yer aldı;

“Diktatör Twitterı Yasakladı, Kararı da Kendisi de Yok Hükmündedir

Meydanlarda, ‘twitterın mwitterin kökünü kazıyacağız’ diyen diktatörün buyruğunun ardından, dün gece saatlerinde sosyal paylaşım sitesi Twitter erişimi engellendi.

Bu yasaklama Erdoğan’ın çaresizliğinin bir göstergesidir. O da tüm diktatörler gibi her şeyi yasaklayarak, iktidarda kalabileceğini zannediyor.

Ancak bunun nafile bir uğraş olduğu gün be gün görünmekte, Erdoğan’ın sayılı günleri hızla tükenmektedir.

Yasaklamanın ardından, #dictatorErdoğan hastagi twitter dünya listesine girmiştir. Erdoğan’ın yasağı yok hükmünde sayılmıştır.

Hukuksal olarak da hiçbir dayanağı olmayan, ve zaten fiilen aşılmış olan, bu yasak derhal kaldırılmalıdır.

Erdoğan’ın artık miadı dolmuştur, derhal istifa etmelidir. Yoksa zaten kararları-yasakları gibi halk nezdinde yok hükmündedir.”