KATİLLERE TESLİM OLMAYACAĞIZ…

4079

Özgürlük ve Dayanışma Partisi, Parti Meclisi tarafından Ankara Katliamına ilişkin bir açıklama yayınlandı. 11 Ekim Pazar günü, olağanüstü toplanan ÖDP PM, yaptığı açıklamada sorumlunun AKP-Saray rejimi olduğuna dikkat çekerek, ayağa kalkma çağrısı yaptı.

Açıklamanın tam metni şöyle,

“KATİLLERE TESLİM OLMAYACAĞIZ…
KORKMUYORUZ… DİRENECEĞİZ…
BİRLİKTE YENECEĞİZ…

Katiller, kanlı katliamlarla ülkemizi ve halkı teslim almaya çalışıyor.

Bu katliamın sorumlusu ülkenin tüm meydanlarında, sokaklarında, evlerinde, kahvelerinde söylendiği gibi Saray rejimi ve onun başındaki Erdoğan’dır.

Tüm pislikleriyle batan AKP-Saray rejimi, ülkeyi kan gölüne çevirerek ayakta kalmaya çalışıyor.

Bu saldırı, içerde ve dışarda savaş politikalarının ülkemizi içine soktuğu kaosun bir parçasıdır. AKP-Saray rejimi ülkemizi bir Suriyelileşme sürecine sokmuştur.

ABD emperyalizminin Suriye’de ve bölgemizde yarattığı kaosun sonucunda yaşanan etnik-mezhepsel çatışma dinamikleri Saray eliyle ülkemize taşınmıştır. Türkiye, bölgedeki bu kaotik savaşın parçası haline getirilmiştir.

AKP-Saray rejimi yerle bir edilmeden ülkemizde barışın, özgürlüğün, kardeşliğin hüküm sürmesinin mümkün olmadığı ortadadır.

AKP-Saray rejimi yıkılmalıdır, yerle bir olmalıdır!

Ankara Katliamı’nın ve tüm katliamlarının, yolsuzluklarının hesabını vermelidir.

Herkes bilmeli ki bunu mutlaka başaracağız.

10 Ekim’de on binler Saray rejimine teslim olmayacağını haykırmak için biraradaydı. Barış için biraradaydı. Şimdi bizim sorumluluğumuz bu iradeyi güçlendirmek, ülkenin dört bir yanına taşımaktır.

Bu bomba, Gezi’den başlayarak gelişen halkın direnme iradesine, barıştan ve özgürlükten yana mücadele kararlığına atılmıştır. Bu bomba tüm muhalefetin, halkın birleşik direnme kararlığına atılmıştır.

Şimdi her yerde tüm bunları inadına gerçekleştirmek için, daha büyük bir kararlılık göstermenin günüdür.

Bu iradeyi hep birlikte göstereceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.

Şimdi cenazelerimizde yüz binler, milyonlar olup arkadaşlarımızı, kardeşlerimizi uğurluyoruz. Yaralıyız, acılıyız. Yasımızı tutacağız. Yaralarımızı birlikte saracağız. Zalimlere teslim olmayacağımız, diz çökmeyeceğimizi birlikte göstereceğiz.

Onlar yenilecek! Biz başaracağız!

Acılı, yaralı ve öfkeli halkımızı, bu memleketin gerçek sahiplerini ayağa kalkmaya, ses çıkarmaya, daha fazla birbirine sahip çıkmaya, birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz.”