AMERİKA’NIN EMPERYALİST SALDIRISINI KINIYORUZ

4000

AMERİKANIN EMPERYALİST SALDIRISINI KINIYORUZ

Trump ve Netanyahu İle Birlikte Savaş Çığlıkları Atanlara Halk 16 Nisanda HAYIR Cevabını Verecektir

Savaşta kimyasal silah kullanılması ve sivil halka yapılan saldırılar kabul edilemez. Bu konunun tarafsız gözlemcilerle araştırılması ve gerçeklerin ortaya çıkartılması gerekmektedir.

Hiçbir kanıt olmaksızın, Suriye rejimini suçlu ilan ederek gerçekleştirilen Amerika’nın emperyalist saldırısını şiddetle kınıyoruz.

Trump yönetiminin savaş bütçesini Obama dönemine göre yüzde 30 arttırarak 637 Milyar dolara yükseltmesi nasıl saldırgan bir politika izleneceğinin habercisiydi. ABD’nin gerileyen ekonomik ağırlığını askeri gücüyle dengeleyerek dünya hegemonyasını tesis etme yolunda saldırgan bir strateji izleyeceğini ön görmek zor değil. Son dönemde Pentagon’a Irak ve Afganistan işgallerinde büyük vebali bulunan Generallerin birer birer atanması bu yeni saldırganlık dalgasının işaretiydi.

Bu saldırıyı bütün dünyada kayıtsız şartsız, en heyecanla alkışlayanların başında Erdoğan rejimi ve onun sözcüleri geliyor. Her ağzını açışında Müslümanlara hakaret ve aşağılamaları eksik olmayan Trump’un komşu bir ülkeye karşı silahlı saldırısını memnuniyetle karşılamak onların mezhepçi husumetlerinin İslami kimliklerinin de önüne geçtiğini gösteriyor.  Erdoğan rejiminin bu hararetli deştiği, Amerikan emperyalizminin güdümüne, hizmetine girme konusunda ne denli hevesli olduklarını da bir kez daha ortaya koyuyor.

Türkiye halkı inanıyoruz ki 16 Nisan’da Trump’la, İsrail Başbakanı Netenyahu ile birlikte savaş çığlıkları atanlara gerekli HAYIR cevabını sandıkta verecektir.

ÖDP Başkanlar Kurulu