AKP-Cengiz İnşaat A.Ş Yenilecek Direnen Artvin Halkı Kazanacak!

1655

Artvin halkının onurlu direnişini selamlıyoruz.

25 yıldır Cerattepe’de yapılmak istenen madene karşı direnen Artvin halkı, bugün de AKP-Cengiz İnşaat A.Ş ve onun kolluk güçlerine karşı direniyor.

Artvin halkı topyekun toprağına, havasına, suyuna sahip çıkıyor.

AKP-Cengiz İnşaat A.Ş ve kolluk güçleri ise halkı kendi topraklarından etmek için günlerdir halka saldırıyor. Cerattepe zorbalıkla işgal ediliyor.

Davutoğlu başta olmak üzere iktidar çevresi havuz medyası halkın meşru ve haklı direnişini kırmak için manipülatif haberler yapıyor.

Fazla söze gerek yok, söylenmesi gerekenleri Artvin halkı birleşik, omuz omuz mücadelesinde söylüyor. Bu iradeyi zorbalıkla, hukuksuzluklarla kıramazsınız.

Herkes biliyor ki Artvin’de maden aramak, ormanların, suyun, doğanın yani Artvin’in yok edilmesidir. AKP-Cengiz İnşaat A.Ş’nın daha fazla sömürme hırsıyla bir şehir ortadan kaldırılmak isteniyor.

Buna karşı direnen Artvin halkının yanındayız, yanında olacağız. Artvin halkının memlekete umut veren sesini, nefesini her yere taşıyalım, Artvin halkının mücadelesine omuz verelim.

AKP-Cengiz İnşaat A.Ş ve kolluk güçlerine sesleniyoruz, işgal ettiğiniz Cerattepe’den ve Artvin sokaklarından Tomanızı, gazınızı alıp çekilin.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi
Merkez Yürütme Kurulu