Adana'da polis ÖDP'lilere Silah çekti, darp etti!

1243

9 Haziran’da İstanbul Kadıköy’de yapılacak olan “Türkiye’yi Yeniden Kuralım Mitingi” için çalışmalarını sürdüren ÖDP Adana İl Örgütü, sokaklarda polis faşizmine tanıklık ediyor.

Her gün artan baskılar sonucunda demokratik kitle örgütlerinin ve siyasi partilerin çalışma alanlarını kısıtlayan AKP, sokaklarda polis ile terör estiriyor.

Dün gece ÖDP üyelerini yakalamak için yaklaşık 6 ekip arabasıyla Adana sokaklarında kovalamaca oynayan polisler, ÖDP’lilere uzun bir takip sonucu erişti. ÖDP üyesi, afiş yapıştırmaktan, 2 kişiye para cezası kesen  polis 1 ÖDP üyesine de silah çekip, darp etti. ÖDP’lilere elinde silahla küfürler yağdıran polis zorla ceza kestikten sonra olay yerinden ayrıldı.

Konuyla ilgili ÖDP üyelerinin yaptığı açıklamada: “Baskılar bizleri elbette ki yıldırmayacak, dün gece yapılan tüm afişlerimiz tek tek sökülmüştür. Daha önce de şehre astığımız 1 Mayıs Pankartlarımız indirilmişti. AKP’nin ve polislerin tüm sindirme politikalarına karşı propaganda faaliyetlerimize devam edeceğiz” dendi.