36 Parti Üyemize ULAŞ BARDAKÇI Soruşturması!

3363

Ankara’da aralarında Başkanlar Kurulu üyemiz, İl ve İlçe Yönetim Meclisi üyelerimizin de olduğu 36 Parti üyemiz, TEM tarafından ifadeye çağrıldı.

TEM tarafından başlatılan soruşturmanın nedeni, 19 Şubat 2019’da, 1972 yılında öldürülen Ulaş Bardakçı’yı mezarı başında anmak.

Terör örgütü propagandası yapma suçlamasıyla açılan soruşturma bir iş güzarlıktan başka bir şey değildir. Ellerindeki zor gücünü pervasızca kullanmaya alışan iktidar güçleri akılla açıklanmayacak saçma iddialarla muhalefeti soruşturmayı marifet sayıyor. Oysa ortaya koydukları iddialar, ileri sürdükleri gerekçeler nasıl bir çaresizlik içinden olduklarının kanıtından başka bir şey olamaz.

Açıklamaya dahi gerek duyulmayacak kadar aleni gerçek şudur ki, Ulaş Bardakçı ve geçmişte kaybettiğimiz devrimcileri anmak asla suç olamaz, suç sayılamaz, terörle anılamaz.

36 arkadaşımıza yönelik bu soruşturma saçmalığının davaya dönüştürülmeden kapatılmasını bekliyoruz.

Bu vesileyle başta Ulaş Bardakçı olmak üzere emperyalizme karşı ülkemizin bağımsızlığını, sömürüye karşı emekçi halkın özgür geleceği için mücadele etmiş tüm devrimcileri bir kez daha sevgi ve saygıyla anıyoruz. Mücadeleleri sürecek.

Merkez Yürütme Kurulu